Rupert Wates singer-songwriter guitarist The Nightwatchers
Rupert Wates
(Photo: Marco Prozzo)
  Bartosz Hadala piano The Nightwatchers duo
Bartosz Hadala
  The Nightwatchers to dwuosobowa formacja, w której skład wchodzą: wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość gitarzysta i wokalista Rupert Wates oraz pianista jazzowy, wirtuoz fortepianu Bartosz Hadała.

"Wates to znakomity gitarzysta, któremu doskonale towarzyszy pianista Bartosz Hadała. Razem zapewniają wyrafinowaną formę rozrywki." (thespec.com, July 2013)

Rupert Wates

Rupert Wates urodził się w Londynie, studiował na Oxford University.

W 1994 roku podpisał ekskluzywny kontrakt z firmą wydawniczą Eaton Music i do dzisiaj jest "pełnoetatowym" kompozytorem muzyki i autorem tekstów. W latach 90-tych współpracował z angielską wokalistką jazzową Liz Fletcher, która nagrała dwa albumy "Mellowmania" i "Blue Afternoons" wydane później przez wytwórnię płytową Mainstream z muzyką i tekstami autorstwa Ruperta Wates. W roku 2001 przeniósł się do Paryża gdzie skompletował własny zespół. W roku 2006 nagrał debiutancki album "Sweet or Bitter Wine" dla wytwórni Mainstream. W roku 2007 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, a w roku 2008 osiedlił się na stałe w Nowym Jorku. Od przyjazdu do USA Wates wydał we własnej wytwórni Bite Music Limited 5 autorskich albumów, z których każdy prezentowany był obszernie za pośrednictwem stacji radiowych na całym świecie.

W roku 2010 Wates nagrał album w nowej konwencji zatytułowany "Joe's Cafe", na który złożyło się 15 utworów inspirowanych historiami prawdziwych Amerykanów. W nagraniach współuczestniczyło 15 wokalistów.

Materiał z albumu "Joe's Cafe" prezentowany jest również jako spektakl teatralny, który Wates wykonuje podczas festiwali "Fringe and Theater" odbywających się w wielu miastach w USA i Kanadzie. Więcej informacji na temat "Joe's Cafe" znajduje się na stronie www.bitemusiclimited.com

Rupert Wates grywa około 160 koncertów rocznie, występując w USA, Kanadzie i Europie. Był nagradzany przeszło 30 razy za swoją twórczość oraz nazwany "wybitną postacią w muzyce amerykańskiej" przez The Folk And Acoustic Music Exchange (www.acousticmusic.com) Więcej informacji na temat jego kariery solowej znajduje się na stronie www.rupertwatesmusic.com

"Każdy kto lubi amerykański folk z pewnością zachwyci się twórczością Ruperta Wates, który idzie za głosem serca pisząc o życiu innych ludzi. Obiecuje "filiżankę życzliwości", którą później serwuje swoim słuchaczom. Znakomicie, na fortepianie, akompaniuje mu Bartosz Hadała." 

Bartosz Hadała

Bartosz Hadała urodził się w Stalowej Woli, gdzie od siódmego roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej 1-go i 2-go stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego. Już od najmłodszych lat brał udział w warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach. Jako 15-stolatek został najmłodszym finalistą w Konkursie Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza w Kaliszu, a dwa lata później otrzymał stypendium do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1996 wyjechał na studia do Odesskiego Konserwatorium, aby studiować pod okiem profesora Anatolija Kardaszewa, a w 1998 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University, w Kalamazoo, w stanie Michigan. W roku 2003 zaproszony został na Konferencję IAJE gdzie zaprezentował swój kwintet "Bartosz Hadala Group." W maju tego samego roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie spędził 6 lat współpracując z wieloma znakomitymi muzykami t.j. Randy Brecker, Billy Hart, Lenny White, Antonio Sanchez, Johannes Weidenmueller, Dave Anderson, Ada Rovatti, Jon Irabagon czy wokalista Rupert Wates.

W roku 2010 Bartosz przeniósł się do Toronto (w Kanadzie) gdzie koncertuje z czołówką kanadyjskich muzyków t.j. basista Mike Downes, perkusista Mark Kelso czy saksofonista Chris Gale.

Również w roku 2010 ukazał się debiutancki album jazzowy Hadały zatytułowany "The Runner Up", na który złożyło się 9 kompozycji własnych oraz standard "A Night in Tunisia." W nagraniach udział wzięli między innymi trębacz Randy Brecker oraz perkusista Antonio Sanchez. Płyta została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez krytyków, którym spodobała się gra lidera jak i jego kompozycje.

W ciągu ostatnich 3 lat, Bartosz Hadała gościł wielokrotnie w Polsce gdzie miał przyjemność współpracy jako lider i jako sideman z wieloma polskimi muzykami t.j. Jacek Pelc, Czarek Konrad, Paweł Pańta, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Robert Majewski czy Henryk Miśkiewicz.


©2015 The Nightwatchers and Bite Music Limited. All rights reserved. Website design by Dave Turner Creative.